account_circle

Logowanie

WIDZEW ZWYCIĘŻA W GLIWICACH!

6 miesięcy temu | 30.10.2023, 12:40

Zawodnicy Widzewa Łódź Futsal odnieśli cenne i przekonywujące zwycięstwo w meczu z KS Sośnica Gliwice.

Od pierwszego gwizdka sędziego mecz w Gliwicach mógł się podobać. Starcie z beniaminkiem FOGO Futsal Ekstraklasy obfitowało w pojedynki indywidualne i ofensywne akcje w kierunku obu bramek.

W Widzewie prym wiódł Jefferson Ortiz, który raz po raz nękał defensorów gospodarzy i tworzył sytuacje bramkowe. Skuteczności jednak brakowało.

Przełamanie nadeszło w 10. minucie spotkania. Rzut karny na gola dającego prowadzenie zdobył Miłosz Krzempek. Gol ten podkreślił wypracowaną przewagę Widzewa w tym meczu.

Na potwierdzenie tej tezy, dwie minuty później, na listę strzelców, strzałem w woleja wpisał się Norbert Dregier. Dla drugiego kapitana czerwono-biało-czerwonych był to drugi gol w tym sezonie.

Do przerwy, obraz gry nie uległ zmianie. Obie drużyny prezentowały otwarty, ofensywny styl. Widzew zdawał się dominować w kluczowych elementach, a w chwilach słabości liczyć mógł na dobrze dysponowanego tego dnia w bramce Kamila Izbiańskiego.

W drugiej odsłonie Widzew szybko podwyższył wynik. Akcję kolumbijskiego duetu Ortiz-May, wykończył pewnie Willy May. Strzelec gola nie zawodzi od początku sezonu. Kolumbijczyk zdobywał bramki we wszystkich dotychczasowych meczach, w których brał udział (pauzował za kartki w starciu z Jagiellonią Białystok) i ma ich na koncie już 7. Sponsorem Zawodnika jest firma Cegielnia Grabarz.

Zaliczka trzech bramek okazała się wystarczająca. Pomimo co najmniej kilku dogodnych okazji do zdobycia kolejnych, wynik nie uległ zmianie. Widzew odniósł pewne zwycięstwo i z trzynastoma punktami zajmuje 6. miejsce w tabeli.

W dniu meczu, swoje urodziny obchodził Daniel Krawczyk, któremu koledzy z zespołu odśpiewali gromkie "sto lat". Legendarny zawodnik Widzewa tym razem do siatki rywali piłki nie skierował.

W sobotę 4. listopada o godzinie 17:00, w hali przy ul. Małachowskiego 7, Widzew podejmie Eurobus Przemyśl.

KS Sośnica Gliwice - Widzew Łódź Futsal 0:3 (0:2)

Gole: Miłosz Krzempek 10 (k), Norbert Dregier 12, Willy May 22