Logowanie

PIERWSZY MECZ DLA CONSTRACTU

1 tydzień temu | 24.04.2024, 23:16

Widzew stawił czoła wyzwaniu. Górą jednak Mistrzowie Polski.

Postawą w dzisiejszym meczu Widzewiacy pokazali, że w pełni zasłużenie znaleźli się w TOP8 FOGO Futsal Ekstraklasy. Ambicja, oddanie i pasja prezentowane przez czerwono-biało-czerwonych, długimi momentami pozwalały wierzyć w korzystny rezultat w starciu z czołową drużyną Europy.

Goście wyszli na prowadzenie po dobrze wykonanym stałym fragmencie gry. Strzał Claudinho znalazł drogę do bramki Kamila Izbiańskiego w drugiej minucie.

Wysoka intensywność gry, skoki pressingowe i świetna współpraca m.in. duetu Hugo Freitas - Willy May, przekładały się na sytuacje bramkowe Widzewa. Kilkukrotnie zabrakło jednak skuteczności w finalizacji.

Constract miał także swoje okazje do podwyższenia wyniku, jednak dobrze funkcjonująca defensywa Widzewa niwelowała ataki przyjezdnych i do przerwy wynik nie uległ zmianie.

W przerwie meczu, Jefferson Ortiz rozrzucił pięć piłek w trybuny, a do szczęśliwców, którym udało się je złapać, trafiły koszulki od Oficjalnego Bukmachera rozgrywek, firmy Superbet. Na każdej z nich zaś komplet podpisów zawodników łódzkiej drużyny.

W drugiej odsłonie spotkania byliśmy nadal świadkami wysokiego tempa gry. Duża wymienność pozycji Widzewiaków pomagała utrzymywać się przy piłce, a zakładany pressing futsalówkę odzyskiwać.

Gdy wydawało się, że gol wyrównujący jest kwestią czasu, skutecznością błysnął ponownie Claudinho. Podwyższenie rezultatu nie odebrało zapału czerwono-biało-czerwonym. Kapitalnej okazji na bramkę kontaktową nie wykorzystał niestety Kristian Medon

Intensywna gra, na którą pozwolili od początku spotkania sędziowie, zaczęła w pewnym momencie przeszkadzać... samym rozjemcom tego meczu. Kilka kontrowersyjnych decyzji wzbudziło frustrację zawodników po obu stronach. W efekcie czego obraz tego szybkiego i widowiskowego starcia, przeistoczył się w przysłowiowy "mecz walki".  Drugą żółtą kartkę, w efekcie czerwoną, obejrzał rozgrywający dotąd świetne zawody Willy May, tym samym wykluczając się z gry w spotkaniu rewanżowym.

Więcej chłodnej głowy w końcówce wykazali goście, wykorzystując swoje okazje. Począwszy od gola na 0:3 z rzutu karnego wykorzystanego przez Mateusza Lisowskiego. Przez bramkę Martina Dosy, który wykorzystał błąd Widzewa w rozegraniu wariantu z wycofanym bramkarzem i skierował piłkę do pustej bramki. Aż po trafienie Pawła Kaniewskiego w ostatniej minucie meczu.

Rywal zwyciężył zasłużenie, prezentując indywidualną jakość w kluczowych momentach. Widzew zapracował zaś swoją grą na owację od zgromadzonych w hali MOSiR kibiców.

W najbliższą sobotę rewanż na gorącym terenie w Lubawie. Transmisja na platformie Pilot WP od godziny 18:00. Widzew gra do końca. Zawsze.

Widzew Łódź Futsal - Constract Lubawa 0:5 (0:1)

Gole: Claudinho 2, 27, Mateusz Lisowski 32 (k), Martin Doša 34, Paweł Kaniewski 40