account_circle

Logowanie

TRYUMF WIDZEWA NAD JAGIELLONIĄ

6 miesięcy temu | 13.10.2023, 22:40

Futsaliści Widzewa w świetnym stylu pokonali Jagiellonię Białystok w meczu 5 kolejki Futsal Ekstraklasy.

W piątkowy wieczór w hali przy ul. Małachowskiego zapełniono wszystkie dostępne krzesełka. Zgromadzeni kibice nie zawiedli się i obejrzeli świetne futsalowe widowisko.

Akcje gospodarzy napędzali raz po raz Miłosz Krzempek, Hugo Freitas czy Jefferson Ortiz. Napór Widzewiaków przyniósł oczekiwany efekt w 11. minucie, kiedy do siatki trafił Michał Marciniak.

Jagiellonia odpowiadała groźnymi kontrami. Jedna z nich zakończyła się golem na 1:1 autorstwa Jakuba Kozłowskiego. Na szczęście Widzew szybko objął ponownie prowadzenie. Swojego drugiego gola, po podaniu Jeffersona Ortiza zdobył Marciniak.

W przerwie meczu podziękowano Panu Rafałowi Krakusowi, który ufundował 50 miejsc w Sektorze Młodego Widzewiaka podopiecznym Domu Samotnej Matki, Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego nr 3 im. dr. H. Jordana, czy Świetlicy Środowiskowej „M.Łodzi Niegniewni”. Ich wizytę w hali MOSiR osłodziły słodkie upominki od Netto Polska.

Przed rozpoczęciem drugiej odsłony meczu wystąpiły także cheerleaderki z klubu FitMoc, które zagrzewały do walki futsalistów Widzewa.

Doping przełożył się na świetną postawę podopiecznych Marcina Stanisławskiego i Michała Zawadzkiego w drugiej połowie. Swoje niebanalne umiejętności zaprezentował przede wszystkim Jefferson Ortiz. Kolumbijczyk, dwukrotnie skierował piłkę do siatki po swoich indywidualnych akcjach - odpowiednio  23. i 28. minucie spotkania.

Rywale, odpowiedzieli golem Łabieńca, który wykorzystał okazję stworzoną podczas gry z wycofanym bramkarzem. Na odpowiedź Widzewa nie trzeba było długo czekać. Miłosz Krzempek podwyższył bowiem na 5:2 niespełna 60 sekund później. Gol ten był tylko udokumentowaniem jego postawy podczas całego meczu.

W ostatniej minucie meczu, przedłużony rzut karny wykorzystał Daniel Krawczyk, zdobywając swoją 342. bramkę w historii swoich występów w Futsal Ekstraklasie.

Widzew Łódź Futsal - Jagiellonia Białystok 6:2 (2:1)

Gole: Michał Marciniak 11, 15, Jefferson Ortíz 23, 28, Miłosz Krzempek 38, Daniel Krawczyk 40 - Jakub Kozłowski 13, Mateusz Łabieniec 38