Logowanie

KAPITALNA POSTAWA I ZWYCIĘSTWO WIDZEWA!

3 miesiące temu | 19.01.2024, 13:30

W czwartkowy wieczór w Toruniu, Widzewiacy pokonali FC Reiter i zainkasowali ważne trzy punkty.

Po dwóch ligowych porażkach, podopieczni Marcina Stanisławskiego i Michała Zawadzkiego, liczyli na przełamanie. W starciu z FC Reiter Toruń zaprezentowali się nad wyraz dobrze. Poprawiwszy skuteczność i utrzymawszy intensywność w grze, zdominowali zawody odnieśli wartościowe zwycięstwo.

Strzelanie rozpoczął Norbert Dregier w piątej minucie finalizując prosty wariant rozegrania rzutu rożnego. W odpowiedzi, w podobny sposób, wyrównali gospodarze za sprawą Pablo Rodrigueza. Przed przerwą jednak, na listę strzelcóww wpisywali się już tylko Widzewiacy. Dublet w odstępnie dwóch minut ustrzelił Kamil Kucharski. Swoją bramkę dołożył także Hugo Freitas.

Nie pierwszy raz w tym sezonie, wiodącymi postaciami w drużynie Widzewa byli wszędobylski Miłosz Krzempek i wygrywający pojedynki indywidualne Jefferson Ortiz.

FC Reiter Toruń miał swój moment w tym meczu. Po golu na 2:4 w 26 minucie Gilbertha Vindasa, Torunianie bliscy byli zdobycia gola kontaktowego. Zapędy te ostudził dobrze dysponowany między słupkami Kamil Izbiański i wspomniany powyżej duet Krzempek-Ortiz. Po kapitalnej akcji Kolumbijczyka, Miłosz pewnie podwyższył wynik.

Chwilę później gospodarze próbowali wariantu gry z wycofanym bramkarzem. Bez efektu. Efektywny był za to, rozgrywający bardzo przyzwoity mecz, Bartosz Januszewski, który zdobył swojego pierwszego gola w barwach Widzewa.

W ostatniej minucie spotkania, indywidualną stratę zanotował Hugo Freitas, która poskutkowała golem gospodarzy. Widzew zareagował jednak błyskawicznie i napór w ostatnich sekundach skwitował golem Norbert Dregier. Nasz pivot świetnie wywiązał się z roli strzelca i pod nieobecność Willy'ego May'a, zapisał na swoim koncie hat-trick'a.

Za niespełna tydzień, w środę o godzinie 20:00, Widzew podejmie u siebie BSF ABJ Bochnia. W przypadku wygranej, zapewnienie awansu do fazy playoff będzie na wyciągnięcie ręki. Już dziś serdecznie zapraszamy do hali MOSiR przy ul. Małachowskiego.

FC Toruń - Widzew Łódź 3:8 (1:4)

Gole: Pablo Rodríguez 11, 40, Gilberth Vindas 26 - Norbert Dregier 5, 31, 40, Kamil Kucharski 17, 19, Hugo Freitas 19, Miłosz Krzempek 34, Bartosz Januszewski 36