home

Home

search

Odkryj

groups

Kadra

event

Terminarz

tag

Social Media

1 miesiąc temu

Wywiad z Marcinem Łagiewskim -nowym asystentem trenera Marcina Stanisławskiego

Marcin Łagiewski to były reprezentant Polski w Beach Soccerze, aktualny reprezentant Polski w Siatkonogę, piłkarz wielu boisk, zarówno tych trawiastych, jak i halowych. Jako wieloletni kibic Łódzkiego Widzewa Łagiewski zbudował projekt Widzewskim Okiem Krecika prowadząc relacje ze zmagań Widzewiaków na swoim FanPage’u oraz publikując ciekawe wywiady na kanale YouTube. „Krecik” jest również komentatorem meczy w WidzewTV.

Od dłuższego czasu myślałem o powiększeniu sztabu szkoleniowego o osobę, która pomoże mi przede wszystkim podczas meczów, w których nadal biorę czynny udział. Szukałem jednak kogoś o konkretnej charakterystyce, kogoś kto jest z jednej strony moim przeciwieństwem (czyli bardziej wodą, a nie ogniem), a z drugiej kogoś z kim bardzo szybko zarówno ja, jak i zespół nawiążemy dobre relacje. Oprócz tego chciałem, aby ta osoba wiedziała jak funkcjonuje Futsal, w jakim miejscu aktualnie jesteśmy i jakie mamy cele, aby to był ktoś związany mocno z Widzewem. Tych czynników charakteryzujących potencjalnego kandydata było więc sporo. Znam się z Marcinem Łagiewskim wiele lat, głównie dzięki piłce nożnej. Zawsze mieliśmy dobre relacje, bardzo Go szanuję jako, zarówno tak zwanego "eksperta", ale przede wszystkim jako człowieka. Marcin sam bardzo entuzjastycznie podszedł do tematu współpracy z naszą sekcją. Jest to dla niego nowe doświadczenie i czas pokaże jak się̨ w tym wszystkim będzie czuł. My zyskaliśmy człowieka z widzewskim DNA, bardzo pozytywnego, ze zdecydowanie innym spojrzeniem na piłkę niż ja i wierzę bardzo mocno w to, że będzie wartością dodaną w naszym Zespole - mówi Marcin Stanisławski, trener Widzewa Łódź Futsal.

Michał Chmielewski, Sekretarz Zarządu Widzew Łódź Futsal w wywiadzie z Marcinem Łagiewskim:

Witaj Marcin na pokładzie najmłodszego, Widzewskiego dziecka - drużyny Futsalu.

Witam serdecznie wszystkich, którzy mają czerwono-biało-czerwone serca ;)

Jak to się stało, że zostałeś drugim trenerem naszej sekcji ?

Zostałem zaproszony do współpracy przez grającego trenera Marcina Stanisławskiego, z którym miałem częstą możliwość komunikacji jeszcze w poprzednim sezonie, gdy ze względu na pandemię i związane z nią obostrzenia mecze odbywały się przy pustych trybunach. Taka propozycja może zdarzyć się tylko raz w życiu i nawet przez chwilę się nad nią nie zastanawiałem. Wszedłem do Widzewa, że tak powiem "w ciemno" i jestem z tego powodu bardzo dumny.

Wspomniałeś poprzedni sezon, który jak na debiutantów zakończyliśmy na wysokim miejscu. Czego się spodziewasz w nowym sezonie, którego początek nastąpi na końcu września ?

Co do poprzedniego sezonu, to faktycznie dla drużyny był debiutancki, jednak kilku zawodników przez wiele lat brylowało na parkietach futsalowej ekstraklasy. Do tej grupy dołączono kilku młodszych zawodników i dzięki temu powstała "mieszanka wybuchowa", która szczególnie w rundzie rewanżowej pokazała, że trzeba bardzo się z nią liczyć. Kolejne wzmocnienia poczynione przez Widzew powinny spowodować, że ten sezon będzie dla nas sezonem przełomowym i zakończymy go na miejscu gwarantującym bezpośredni awans. Tego od nas wymagają ludzie skupieni przy projekcie o nazwie Widzew Futsal, a którzy robią wszystko co w ich mocy, aby zawodnikom i trenerom niczego nie brakowało.

Kto, według Ciebie będzie najgroźniejszym rywalem w walce o awans ?

Jest kilka zespołów, które mogą sporo namieszać, jednak uważam, że najpoważniejszym naszym rywalem będzie zespół FC10 Zgierz. Jednak wiedząc o tym, że nasze spotkania będą licznie oglądać nasi kibice, którzy są naszym 6 zawodnikiem, jestem przekonany, że awans w sezonie 2021/2022 stanie się faktem.

Bardzo serdecznie dziękuję za rozmowę i życzę samych sukcesów na parkietach.

Bardzo dziękuję i obiecuję, że zrobimy wszystko, aby w 2022 roku w Widzewie były dwa awanse do Ekstraklasy. Piłkarzy na zielonej murawie i futsalistów.

Marcinowi życzymy samych sukcesów jako nowy asystent trenera Sekcji Widzew Łódź Futsal.

Udostępnij