account_circle

Logowanie

WIDZEW ŁODŹ FUTSAL Z CENNĄ WYGRANĄ!

5 miesięcy temu | 20.11.2023, 15:49

Drużyna Widzew Łódź Futsal odniosła wartościowe zwycięstwo w wyjazdowym spotkaniu z Dremanem Opole.

Mecz w Stegu Arenie w Opolu przyciągnął na halę sporą rzeszę kibiców, łącznie z żywiołową grupką sympatyków z Łodzi. Mecz czwartej drużyny ligowej tabeli, Dremana, z siódmym w stawce Widzewem, nie zawiódł oczekiwań.

Widzew prezentował się bardzo przyzwoicie od pierwszych minut. Często to czerwono-biało-czerwoni byli w posiadaniu piłki i próbowali zawiązywać akcje ofensywne.

Do czternastej minuty jednak, żadna ze stron nie potrafiła skierować piłki do bramki przeciwnika. Dopiero po stałym fragmencie gry, Felipe zaskoczył lekko zasłoniętego Dariusza Słowińskiego.

Gospodarze cieszyli się z prowadzenia przez około dwie minuty. Stałe fragmenty gry okazały się jedyną skuteczną bronią w pierwszej odsłonie meczu. Widzew wyrównał bowiem także po dobrze rozegranym rzucie rożnym. Na listę strzelców wpisał się niezawodny Daniel Krawczyk.

Po przerwie na prowadzenie wyszli podopieczni Marcina Stanisławskiego i Michała Zawadzkiego. Świetny odbiór w pierwszej strefie zanotował Kamil Kucharski i stanąwszy oko w oko z golkiperem Dremana skierował piłkę do siatki.

Gospodarze odpowiedzieli bardzo szybko. Minutę po golu Widzewa, z bliskiej odległości trafił Denys Blank.

Spotkanie nabierało tempa i akcje przenosiły się spod jednej bramki pod drugą. Obaj bramkarze wykazywali się nie lada refleksem, a kilkukrotnie, do defensywy i jednych i drugich uśmiechało się sportowe szczęście.

Kluczowy moment spotkania to gol na 2:3 autorstwa Kamila Kucharskiego. Jak się później okazało, było to trafienie na wagę trzech punktów.

Widzew umocnił się w walce o fazę playoff, a w tabeli FOGO Futsal Ekstraklasy nie lada ścisk. Czwarta w zestawieniu drużyna z Leszna pochwalić się może dorobkiem 24 punktów. Za ich plecami z 22-punktowym dorobkiem, Dreman, Legia oraz Widzew.

W nadchodzącą sobotę, 25 listopada, do Łodzi przyjedzie drużyna Red Dragons Pniewy. Start o godzinie 18:00. Już dziś serdecznie zapraszamy na to spotkanie. Bilety dostępne TUTAJ.

Dreman Opole Komprachcice - Widzew Łódź 2:3 (1:1)

Gole: Felipe 14, Denys Błank 23 - Daniel Krawczyk 16, Kamil Kucharski 22, 28