Logowanie

PIĘKNA HISTORIA I HISTORYCZNY AWANS!

2 tygodnie temu | 18.04.2024, 22:00

Po emocjonującym spotkaniu Widzew pokonał AZS UW Darkomp Wilanów i awansował do fazy play-off!

Kapitalne widowisko, pełne sytuacji podbramkowych, boiskowej waleczności i dramaturgii - tak w kilku słowach można podsumować ostatni mecz Widzewa w fazie zasadniczej FOGO Futsal Ekstraklasy. Nie był to jednak ostatni mecz w sezonie 2023/24, bowiem wygrana z Akademickim Mistrzem Polski z Wilanowa, dała drużynie czerwono-biało-czerwonych historyczny awans do fazy play-off!

Przed rozpoczęciem spotkania, nagrodę od firmy Weron za najładniejszą bramkę ubiegłej kolejki FOGO Futsal Ekstraklasy, odebrał Kamil Kucharski. Mecz rozpoczął się zaś o godzinie 20:00 i od pierwszej minuty, aż do końcowej syreny obfitował w akcje ofensywne, intensywne pojedynki zawodników i skuteczne interwencje bramkarzy. Nie zabrakło również goli. Licznie zgromadzeni sympatycy futsal, ujrzeli ich tego dnia aż sześć.

Wynik otworzyli przyjezdni, wyprowadzając skuteczną kontrę z finalizacją Jarosława Żmijewskiego. Na zegarze widniała dziewiąta minuta meczu i nim uległo to zmianie, golem dla Widzewa odpowiedział Michał Marciniak. Doświadczony zawodnik wykorzystał podanie Kamila Kucharskiego i efektownie "huknął" pod poprzeczkę.

Na przerwę Widzewiacy schodzili prowadząc. W trzynastej minucie, opłacił się bowiem skok pressingowy i przechwyt na połowie AZS UW Darkomp Wilanów. Akcję wykończył Hugo Freitas.

W przerwie meczu organizatorzy podziękowali Sponsorowi Meczu, a na co dzień Sponsorowi Premium sekcji widzewskiego futsalu, firmie Cegielnia Grabarz.

W drugiej odsłonie nieustępliwość drużyny gości przyniosła efekt w postaci gola wyrównującego. Dobrze skonstruowaną akcję zakończył celnym strzałem Jakub Wankiewicz.

Wynik remisowy nie gwarantował niczego gospodarzom, którzy usilnie próbowali przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Uciekające minuty zmusiły sztab szkoleniowy do gry "va banque" i wycofania bramkarza.

Kibicie oglądali ostatnie momenty meczu z drżeniem serc. Jeden błąd mógł kosztować utratę bramki. Widzewiacy rozgrywali jednak ten ryzykowany wariant bardzo uważnie.

Minutę przed końcem meczu, Trener Marcin Stanisławski poprosił o czas dla swojej drużyny i na tablicy magnetycznej wskazał jak rozegrać kluczowy atak.

Słowa trenera nie "poszły w las" i ku uciesze kibiców, Willy May "utorował" drogę do oddania strzału Kamilowi Kucharskiemu, a ten kapitalnym uderzeniem dał Widzewowi upragnione prowadzenie!

Waleczny zespół gości w mgnieniu oka postanowił powalczyć o wyrównanie i także sięgnął po rozwiązanie w postaci gry z "lotnym" bramkarzem. Umiejętnie założony pressing Widzewiaków przekreślił jednak szanse AZS-u. Przytomne podanie Michała Marciniaka do Miłosza Krzempka pozwoliło młodemu zawodnikowi podwyższyć, i tym samym, ustalić wynik meczu!

Widzew awansował do fazy play-off już w swoim drugim sezonie w FOGO Futsal Ekstraklasie. Czerwono-biało-czerwoni nie mogli zrobić tego w bardziej emocjonujący sposób. Ten thriller miał jednak swój happy end.

Widzew Łódź Futsal - AZS UW Darkomp Wilanów 4:2 (2:1)

Gole: 09' Michał Marciniak, 13' Hugo Freitas, 40' Kamil Kucharski, 40' Miłosz Krzempek - 09' Jarosław Zmijiwski, 25' Jakub Wankiewicz

Sponsorem Meczu była firma Cegielnia Grabarz.