Cookie Consent by FreePrivacyPolicy.com
< powrót

Jak obstawiać futsal?

7 miesięcy temu | 27.04.2023, 15:44 Jak obstawiać futsal?

Futsal to dynamiczna i widowiskowa odmiana piłki nożnej, która cieszy się coraz większą popularnością w Polsce. Gra ta wymaga od zawodników szybkości, zwinności i umiejętności technicznych, co sprawia, że obstawianie meczów futsalowych może być ciekawą opcją dla miłośników zakładów sportowych. W porównaniu do tradycyjnej piłki nożnej, futsal jest o wiele szybszą grą. Zapoznaj się z niezbędnymi informacjami o tym, jak obstawiać piłkę halową.

Zasady gry

Futsal jest jedną z odmian piłki nożnej, dlatego cele i zasady tej gry są bardzo podobne do tych, jakie obowiązują w najpopularniejszym sporcie na świecie. Gra odbywa się na przestrzeni o powierzchni około 40 x 20 metrów. Czas gry jest zatrzymywany, a rywalizacja trwa 2 razy po 20 minut. Na boisku w jednej drużynie przebywa 5 zawodników (4 + bramkarz). Na ławce rezerwowych może przebywać aż dziewięciu zawodników. W futsalu mamy lotne zmiany, czyli można zmieniać się dowolną ilość razy, a bramkarz może zmienić się z piłkarzem z pola, co ułatwia odrabianie strat. W przypadku wykluczenia zawodnika z gry nie może on już wrócić do grania i zastępuje go rezerwowy, ale po upływie dwóch minut albo straceniu bramki.

Ciekawie wygląda kwestia fauli. W piłce nożnej oglądamy wiele przewinień, ale w futsalu nie może ich być zbyt dużo. Po pięciu faulach drużyna musi bronić się przed rzutem karnym, a każdy kolejny to tak zwany przedłużony rzut karny. Licznik fauli zeruje się po każdej połowie.

Futsal – drużyny i rozgrywki

Najwyższą klasą rozgrywkową futsalu w Polsce jest Ekstraklasa. Obecnie liderem jest Rekord Bielsko-Biała (rekordzista jeżeli chodzi o mistrzostwo Polski), a na drugim miejscu jest Constract Lubawa. Podium zamyka Piast Gliwice. Z drużyn, które grają w piłkarskiej Ekstraklasie możemy znaleźć także Jagiellonię Białystok i Legię Warszawa. Przed rokiem tytuł zdobył Piast Gliwice.

Futsal ma swój odpowiednik Champions League – UEFA Futsal Liga Mistrzów. W halowej piłce polskie kluby radzą sobie lepiej. Piast Gliwice przebrnął przez rundę wstępną i główną i dotarł aż do etapy elitarnego, który wyłania półfinalistów. Niestety reprezentant naszego kraju zajął drugie miejsce w swojej grupie i pożegnał się z rozgrywkami. Wszelkie rozgrywki futsalu można obstawiać u legalnego, polskiego bukmachera online BETFAN.

Jak przygotować się do obstawiania futsalu?

Futsal jest na tyle spopularyzowanym sportem, że bez problemu można znaleźć go w ofercie zakładów bukmacherskich. W ofercie bukmachera należy znaleźć zakładkę futsal i wyświetlą się wszystkie możliwe rozgrywki do obstawienia. Wystarczy więc wybrać interesujące nas wydarzenie i do dzieła!

Rodzaje zakładów - 1X2, bramki over/under

Najpopularniejszymi rodzajami zakładów są 1X2 oraz overy/undery bramek. Znajdują się w ofercie każdego interesującego nas meczu. Zakłady na 1X2 polegają na wytypowaniu zwycięzcy meczu. Jest to bez wątpienia najczęściej wybierany typ, który wyświetla się od razu po wyborze spotkania. „1” oznacza zwycięstwo gospodarzy, „X” remis, a „2” wygraną gości. Możliwe jest także łączenie tych zakładów. Kombinacja 1X oznacza wygraną gospodarzy albo remis.

Zakłady na over/under oznaczają powyżej albo poniżej liczby wybranych przez nas bramek. Aby je znaleźć należy wybrać interesujące nas spotkanie i zapoznać się z szerszą ofertą zakładów. Zapisane są w postaci ułamkowej, aby gracz nie miał żadnych wątpliwości ile goli wystarczy, aby typ rozliczony był jako trafiony.

Analiza meczów futsalu

Po znalezieniu wybranego przez nas spotkania warto poświęcić trochę czasu na analizę, aby zmaksymalizować prawdopodobieństwo wygranej. Do tego potrzebna jest oczywiście znajomość zasad, a także ogólne pojęcie o piłce halowej. Analizę meczu ligowego można zacząć od przejrzeniu się tabeli. Powie nam ona dużo o formie drużyny przez całość obecnego sezonu. Klubom zdarzają się jednak gorsze okresy, dlatego w drugiej kolejności warto zwrócić uwagę na dyspozycję, czyli ostatnie wyniki. Ważny jest także styl gry drużyny. Szerokość oferty u bukmachera pozwoli nam na zagranie innych wydarzeń niż tylko wygrana którejś z drużyn. Bardzo popularnymi zakładami są te na ilość bramek. W przypadku pojedynku klubów zbliżonych do siebie umiejętnościami można przeanalizować ile goli strzelają i tracą. Dzięki temu łatwiej będzie ustalić czy na dane spotkanie postawić zakład na powyżej albo poniżej określoną liczbę goli.