Cookie Consent by FreePrivacyPolicy.com
home

Home

search

Odkryj

groups

Kadra

event

Terminarz

account_circle

Logowanie

W OPOLU O DRUGIE ZWYCIĘSTWO

6 miesięcy temu | 02.09.2022, 17:39
W OPOLU O DRUGIE ZWYCIĘSTWO

W drugiej serii gier Futsal Ekstraklasy na Widzewiaków czeka kolejny wymagający przeciwnik. Zespół Marcina Stanisławskiego zmierzy się na wyjeździe z Dremanem Opole Komprachcice, czwartą drużyną ubiegłego sezonu. Początek spotkania w niedzielę o 19:00.

Czerwono-biało-czerwoni swój historyczny, pierwszy sezon w najwyższej klasie rozgrywkowej rozpoczęli w minioną sobotę od wygranej 5:3 we własnej hali z GI Malepszy Arth Soft Leszno. Dwie bramki dla Widzewa zdobył Daniel Krawczyk, najskuteczniejszy zawodnik w historii polskiej ligi. Z bardzo dobrej strony pokazało się także ukraińskie trio Panasenko-Pautiak-Kożemjaka, Michał Marciniak oraz doświadczony bramkarz Dariusz Słowiński, który trafił do najlepszej piątki inauguracyjnej kolejki Futsal Ekstraklasy.

Nie skupiamy się na defensywie, nie cofamy się, ale staramy się kreować akcje, być często przy piłce. Poza tym dobrze się czujemy, gdy wykonujemy stałe fragmenty – myślę, że taki sposób gry nie tylko pozwoli nam regularnie punktować, ale będzie także atrakcyjny dla kibiców. Poza tym warto podkreślić, że w nasza drużyna dysponuje dwiema równymi czwórkami, dzięki czemu możemy grać w dwóch różnych systemach, co na pewno jest sporym utrudnieniem dla przeciwników mówi Dariusz Słowiński, kapitan Widzewa Łódź Futsal.

Chociaż w ekipie przeciwników Widzewa zabraknie kontuzjowanego Tomasza Luteckiego, króla strzelców ubiegłego sezonu, to jej sportowa klasa nadal jest bardzo wysoka. Dreman na inaugurację zremisował 3:3 z FC Reiter Toruń, a jedną z bramek zdobył Denys Blank, młodzieżowy reprezentant Ukrainy, uczestnik mistrzostw Europy do lat 19. Oprócz niego, ważnym letnim wzmocnieniem było także sprowadzenie z ekipy mistrza Polski – Piasta Gliwice, Tomasza Czecha, doświadczonego rozgrywającego.

Dreman to zespół, który w zeszłym sezonie pokazał ogromny charakter i wolę walki, prezentował się stabilnie. Patrząc na skład, w obecnych rozgrywkach także może być bardzo groźny. Zobaczymy jaki wpływ na formę całej drużyny będzie miała kontuzja reprezentanta Polski Tomasza Luteckiego, ale myślę, że jest w niej tylu klasowych zawodników, że nietrudno będzie znaleźć nowego lidera  mówi Michał Zawadzki, drugi trener Widzewa Łódź Futsal.

Transmisję niedzielnego spotkania będzie można oglądać w telewizji WP Pilot – początek relacji o godzinie 19:00 na stronie https://pilot.wp.pl/sport/.

Udostępnij
 

Sponsorzy i Partnerzy

Sponsor Główny
Partner Główny
Sponsor Premium
Oficjalny Sponsor
Oficjalny Partner
Patron Medialny
Oficjalny Dostawca
Przyjaciel Sekcji