account_circle

Logowanie

WYGRANA W MECZU PAMIĘCI!

1 miesiąc temu | 29.02.2024, 10:52

Widzew pokonał KS Sośnicę Gliwice w meczu FOGO Futsal Ekstraklasy i umocnił się na miejscu premiowanym awansem do fazy play-off.

Środowy wieczór w hali MOSiR był wyjątkowy ze względu na wyjątkowych gości. Od godziny 18:00 odbywało się bowiem spotkanie dla młodzieży z żołnierzami AK:  płk. Włodzimierzem Pajdowskim ps. Niemen oraz por. Barbarą Mazurkiewicz ps. Muszka.

Nasi bohaterowie, jak na bohaterów przystało, wykazywali się niezwykłą skromnością podczas dzielenia się swoją historią. Chętnie także udzielali odpowiedzi na zadawane pytania. Po zakończeniu spotkania, uświetnili także otwarcie meczu i zasiedli wśród kibiców.

Podniosłe i wzruszające chwile podziałały motywująco na zawodników obu zespołów, którzy zgotowali przybyłym sympatykom futsalu sportowe widowisko na najwyższym poziomie.

Wobec nieobecności kontuzjowanego Dariusza Słowińskiego oraz pauzującego za kartki Norberta Dregiera, kapitanem Widzewa był w tym spotkaniu Kristian Medoń.

W siódmej minucie meczu, kibice wsparli owacją na stojąco występującego z numerem siedem na koszulce, zmagającego się z poważną kontuzją Jeffersona Ortiza.

Wynik spotkania otworzył w 12. minucie kolumbijski goleador Widzewa, Willy May. Przed przerwą, kibiców gospodarzy ucieszył jeszcze Kamil Izbiański. Bramkarz czerwono-biało-czerwonych popisał się brawurową szarżą pod bramkę przeciwnika, którą wykończył skutecznym strzałem.

Kluczowym momentem meczu okazała się akcja z 36. minuty. Walczący o gola kontaktowego goście spróbowali wariantu gry z wycofanym bramkarzem. Ryzyko nie opłaciło się, a wynik podwyższył Miłosz Krzempek.

Minutę później gola dla Sośnicy zdobył co prawda Paweł Barański, jednak ostatnie słowo należało do gospodarzy. Wynik meczu ustalił bowiem Michał Marciniak.

Zwycięstwo w tym spotkaniu pozwoliło Widzewiakom umocnić się na siódmym miejscu w tabeli, promowanym awansem do fazy play-off.

W najbliższą niedzielę, podopiecznych Marcina Stanisławskiego i Michała Zawadzkiego czeka wyjazdowe spotkanie z Eurobusem Przemyśl.

Widzew Łódź - Sośnica Gliwice 4:1 (2:0)

Gole: Willy May 12, Kamil Izbiański 16, Miłosz Krzempek 36, Michał Marciniak 40 - Paweł Barański 37