Logowanie

WIDZEW - RED DRAGONS NA REMIS

5 miesięcy temu | 26.11.2023, 21:25

Widzew Łódź Futsal zremisował u siebie w spotkaniu z Red Dragons Pniewy.

Drużyna Red Dragons w obecnym sezonie nie punktuje zbyt często. Często jednak rozgrywa bardzo wyrównane mecze. Zespół w Pniew cechują przede wszystkim świetnie przygotowane kontrataki i stałe fragmenty gry. Do pełni opisu stylu gry, należałoby dodać ambitną postawę w defensywie i świetnego bramkarza.

Nie inaczej było w sobotni wieczór w hali przy ul. Małachowskiego. Przyjezdni umiejętnie "przyjmowali" Widzewiaków na własnej połowie placu gry i wyprowadzali błyskawiczne ataki po udanych przechwytach.

Można zaryzykować stwierdzenie, że gospodarze prowadzili grę. Wysokie tempo utrzymywał w rozegraniu przede wszystkim Miłosz Krzempek. W drugim wariancie ustawienia, prym wiódł Jefferson Ortiz, często umiejętnie "izolowany" przez swoich kolegów, którzy tworzyli mu przestrzeń do pojedynków jeden na jednego.

To właśnie po podaniu Kolumbijczyka, prowadzenie Widzewowi dał jego rodak Willy May. Gol ten padł w piątej minucie i do przerwy, pomimo kilku dogodnych okazji wynik nie uległ zmianie.

W drugiej odsłonie tempo nie uległo zmianie. Widzew naciskał, a drużyna gości umiejętnie i agresywnie rozbijała ataki. Gdy już udało się oddawać celne strzały na bramkę, kapitalnymi interwencjami popisywał się Łukasz Błaszczyk

W 24. minucie wynik podwyższył wszędobylski Miłosz Krzempek wykańczając akcję Jeffersona Ortiza.

W 31. minucie bramkę kontaktową zdobył Mateusz Kostecki i przywrócił wiarę gości w korzystny rezultat. Od 34. minuty, goście stosowali wariant gry z wycofanym bramkarzem. Ryzyko opłaciło się na 3 minuty przed końcem spotkania. Po strzale Kosteckiego, niefortunnie piłkę do własnej bramki skierował Krzempek.

Wynik utrzymał się do końcowej syreny. Widzew może żałować niewykorzystanych sytuacji w końcówce meczu. Wynik remisowy pozwolił jednak awansować na 6. miejsce w tabeli FOGO Futsal Ekstraklasy.

W nadchodzący piątek, o godzinie 20:00, ponownie w hali MOSiR przy ul. Małachowskiego, Widzew podejmie Clearex Chorzów.

Widzew Łódź - Red Dragons Pniewy 2:2 (1:0)

Gole: Willy May 5, Miłosz Krzempek 24 - Mateusz Kostecki 31, Miłosz Krzempek 37 (s)