Cookie Consent by FreePrivacyPolicy.com
home

Home

search

Odkryj

groups

Kadra

event

Terminarz

tag

Social Media

1 miesiąc temu

VEOLIA CUP 2021: Weź udział w sportowym święcie dla całej rodziny

Już w niedzielę 27 czerwca w Rzgowie odbędzie się turniej piłkarski VEOLIA CUP 2021, w którym młodzi zawodnicy z rocznika 2010 powalczą o Puchar Marszałka Województwa Łódzkiego Grzegorza Schreibera.

Organizowane przez Widzew Łódź Futsal zawody mają służyć wprowadzeniu młodych piłkarzy do świata futsalu, dlatego odbędą się w dość nietypowej, ale przez to jeszcze ciekawszej, formule hybrydowej. Oznacza to, że część spotkań rozegranych zostanie na boisku trawiastym, a część (w tym faza finałowa) w hali. Dzięki temu uczestnicy VEOLIA CUP 2021 będą mogli nie tylko zaprezentować swoje umiejętności piłkarskie, a też zaznajomić się ze specyfiką gry w coraz popularniejszy w Polsce futsal.

- To kolejna inicjatywa, poprzez którą chcemy podkreślić, jak ważni są dla nas ludzie. Zorganizowany w nowatorskiej formule turniej pokazuje, co w przyszłości ma być dla nas fundamentem. Zagramy hybrydowo, czyli na orliku oraz w hali, by młodzi zawodnicy mogli sami przekonać się, czym jest futsal. Jestem pewien, że takie rozwiązanie przypadnie do gustu zarówno samym uczestnikom, jak i wszystkim obserwatorom. Chciałbym, aby w przyszłości taka forma rywalizacji kończyła każdy kolejny rok szkolny - przyznaje Marcin Stanisławski, grający trener pierwszoligowej drużyny Widzew Łódź Futsal, który aktywnie angażuje się również w działalność społeczną sekcji.

Atrakcji tego dnia na obiektach Gminnego Ośrodka Sportu, Turystyki i Rekreacji w Rzgowie będzie jednak dużo więcej i nie będą się ograniczać tylko do rywalizacji sportowej. Na gości czekać będą: grill, zabawy dla najmłodszych czy turniej w grę FIFA, organizowany przez ekipę Widzew Łódź Esports. - Cały dzień spędzimy w gronie ludzi tworzących siłę nie tylko futsalowego Widzewa, ale też całego widzewskiego środowiska, dlatego spodziewam się fantastycznej atmosfery, podczas gry i wokół niej, a także pięknej, sportowej rywalizacji. Serdecznie zapraszam wszystkich do Rzgowa na wyjątkowe zakończenie roku szkolnego spędzone z ludźmi, w żyłach których płynie czerwono-biało-czerwona krew - dodaje Stanisławski.

Co ważne, VEOLIA CUP 2021 to również okazja do bezinteresownej pomocy. W czasie wydarzenia promowana będzie zbiórka charytatywna dla Zuzi Kaproń zainicjowana przez Widzewską Emigrację. W trakcie rzgowskiej imprezy licytowane będą różne przedmioty, w tym koszulki i piłki z autografami doskonale znanych piłkarzy drużyn mistrzowskich klubu z al. Piłsudskiego 138, jak Marek Citko czy Mirosław Szymkowiak.

Warto pamiętać, że wydarzenie to dojdzie do skutku dzięki zaangażowaniu zaprzyjaźnionych z widzewskim futsalem firm. Partnerem tytularnym rozgrywek została Veolia Energia Łódź. W gronie partnerów znalazły się: Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego, EL SERWIS i DK Partner Agencja Zatrudnienia. Partnerami wspierającymi są: Ł.R.H. Zjazdowa S.A., Gospodarstwo Ogrodnicze Bereziński, Pizzeria u Leona, Biuro Plus, Święcicki-Zdrój, Kręgielnia Grakula, a także Muzeum Klubu Sportowego Widzew Łódź. Partnerem medycznym imprezy została dobrze znana kibicom Widzewa Profilaktyka i Zdrowie.

- Dla nas wsparcie Widzewa, a konkretnie jego drużyny futsalowej, to coś oczywistego. Ta forma rywalizacji sportowej jest nam wyjątkowo bliska. Z kolei z klubem jesteśmy od dawna. Bierzemy chociażby regularnie udział w turniejach piłkarskich Widzewskiego Klubu Biznesu. Dlatego z przyjemnością zostaliśmy partnerem całego wydarzenia organizowanego przez Widzew Łódź Futsal, a sami wystartujemy w zmaganiach dla trochę starszych kibiców, czyli w turnieju FUTBIZ 2021. Cieszymy się, że możemy wrócić do gry i spotkań, bo pandemia bardzo uprzykrzała nam wszystkim życie - wyjaśnił Jarosław Mirzejewski, właściciel firmy EL SERWIS.

FUTBIZ 2021 to turniej towarzyszący VEOLIA CUP 2021. Na tych samych rzgowskich obiektach, po zakończeniu zmagań zawodników z rocznika 2010, od godziny 14:00 o puchary i medale powalczą drużyny między innymi sponsorów i partnerów Widzew Łódź Futsal. Oprócz EL SERWIS będą to: WZL, SM System i specjalnie powołany na potrzeby turnieju zespół Przyjaciół Widzewa. W drodze do końcowego triumfu szyki sportowo pokrzyżować spróbują im gospodarze z Widzew Łódź Futsal prowadzeni przez wspomnianego Marcina Stanisławskiego. Pozytywnych emocji na boisku i poza nim w niedzielę na pewno więc nie zabraknie.

Pamiętajcie, widzimy się już o 9 rano na obiektach sportowych przy ul. Szkolnej 5 w Rzgowie. Zapowiada się piękny dzień z Widzewem i przyjaciółmi!

Udostępnij