Cookie Consent by FreePrivacyPolicy.com
home

Home

search

Odkryj

groups

Kadra

event

Terminarz

tag

Social Media

"Serduszko Łodzi" wciąż niezdobytą twierdzą!

2 miesiące temu | 30.10.2021, 23:12
"Serduszko Łodzi" wciąż niezdobytą twierdzą!

Widzew Łódź Futsal podtrzymał zwycięską passę i w starciu z wiceliderem zwyciężył 5:2

Mecz Widzew Łódź Futsal z KS Futsal-Powiat Pilski zapowiadał się niezwykle ciekawie. Przed szóstą serią spotkań gospodarze byli liderem tabeli z kompletem zwycięstw. Goście, po przekonywującym zwycięstwie nad zespołem z Kamienicy Królewskiej, zajmowali drugą pozycję.

W hali przy ulicy Małachowskiego byliśmy świadkami dobrego, futsalowego widowiska. Podopieczni Marcina Stanisławskiego zdążyli przyzwyczaić swoich kibiców do gry w ataku pozycyjnym i swój styl narzucili także od pierwszych minut tego pojedynku. 

Przyjezdni mieli swój pomysł na to spotkanie. Przygotowane warianty wyjścia spod pressingu wspomagały ich atut, jakim bez wątpienia jest atak szybki.

Wynik meczu otworzył nie kto inny jak grający trener Widzewa. Marcin Stanisławski wykończył składną akcję płaskim strzałem w dolny róg bramki gości. 

Na drugiego gola nie trzeba było długo czekać. Michał Bondarenko popisał się przebojową akcją indywidualną, którą zakończył mocnym strzałem z lewej nogi.

Obraz gry nie ulegał zmianie. Gospodarze prowadzili grę, a drużyna z Piły szukała swoich szans w kontratakach.

Dobrze spisywał się między słupkami Dariusz Słowiński, skuteczne asekurując swoich kolegów i notując efektowne interwencje. Drużynie Widzewa brakowało bądź skuteczności, bądź decyzji o finalizacji ataków. 

Gol na 3:0 padł po indywidualnej akcji Damiana Kopy, który po wygranym pojedynku z obrońcą rywali idealnie "obsłużył" podaniem Jana Dudka. 

Bramkę do swojego dorobku dopisali też goście, wykorzystując jedną z konsekwentnie wyprowadzanych kontr. Przed przerwą na tablicy wyników doszło do jeszcze jednej zmiany. Czwartego gola dla Widzewa zdobył Michał Marciniak.

W drugiej odsłonie meczu Widzew nadal posiadał znaczną przewagę w posiadaniu piłki. Ilość tworzonych sytuacji po obu stronach długo nie przenosiła się jednak na zdobycze bramkowe.

Dopiero w końcowej fazie spotkania doczekaliśmy się goli. Wpierw to goście zdołali pokonać Dariusz Słowińskiego. W odpowiedzi, po prostopadłym podaniu Marcina Stanisławskiego, Daniel Krawczyk skierował piłkę do bramki i ustalił wynik meczu na 5:2.

Tym samym, Widzew Łódź Futsal zwyciężył w szóstym spotkaniu z rzędu i umocnił się na pozycji lidera rozgrywek 1 Polskiej Ligi Futsalu.

Kolejna ligowa potyczka już za tydzień. W niedzielę 7 listopada, czerwono-biało-czerwoni zagrają na wyjeździe z UKS Orlik Mosina.

Gole dla Widzewa: Stanisławski, Bondarenko, Dudek, Marciniak, Krawczyk.

Skład: Słowiński - Stanisławski, Krawczyk, Panasenko, Marciniak - Stanita, Dudek, Gąsior, Bondarenko, Kopa, Ferreira, Stegliński.

Udostępnij