Cookie Consent by FreePrivacyPolicy.com
home

Home

search

Odkryj

groups

Kadra

event

Terminarz

tag

Social Media

1 miesiąc temu

Przed nami futsalowy turniej VEOLIA CUP 2021

Do rywalizacji o Puchar Marszałka Województwa Łódzkiego Grzegorza Schreibera przystąpią młodzi zawodnicy z rocznika 2010. Atrakcji na obiektach Gminnego Ośrodka Sportu, Turystyki i Rekreacji w Rzgowie będzie tego dnia jednak zdecydowanie więcej.

Coś dla siebie znajdą goście w każdym wieku. Głównym wydarzeniem będzie rywalizacja sportowa przyszłych gwiazd futsalu, które zmierzą się w formule hybrydowej (część meczów rozegrają na boisku zewnętrznym, a część w hali). Ale równolegle do zmagań piłkarskich, które rozpoczną się o godzinie 9:00, na terenie GOSTiR Rzgów odbywać będzie się otwarty piknik rodzinny, w ramach którego przewidziane są między innymi: grill, zabawy dla najmłodszych czy turniej w grę FIFA, który przeprowadzi ekipa Widzew Łódź Esports. W czasie wydarzenia promowana będzie także zbiórka charytatywna dla Zuzi Kaproń, w którą mocno zaangażowało się całe widzewskie środowisko, a która organizowana jest przez Widzewską Emigrację.

Inicjatorem Turnieju VEOLIA CUP 2021 o Puchar Marszałka Województwa Łódzkiego Grzegorza Schreibera jest Widzew Łódź Futsal. Powołany we wrześniu 2020 roku do życia zespół ma za sobą udany debiut w oficjalnych rozgrywkach ligowych (wysokie czwarte miejsce na zapleczu ekstraklasy), a oprócz wyniku sportowego dużą wagę przykłada do integracji widzewskiej społeczności, której stał się ważną częścią.

- Futsal w naszym kraju zyskuje coraz większą popularność. Cieszymy się, że po tym trudnym roku, naznaczonym przede wszystkim epidemią, a więc wzmożoną troską o zdrowie i związanymi z tym obostrzeniami, możemy wyjść do fanów naszej dyscypliny i kibiców Widzewa, żeby wspólnie, na sportowo i rodzinnie zainaugurować wakacje. To tym bardziej istotne, że jesienią będziemy chcieli spotykać się już regularnie w hali, na naszych meczach i wspólnie walczyć o awans. Dlatego mam nadzieję, że w najbliższą niedzielę liczba fanów futsalu jeszcze wzrośnie, a nowe przyjaźnie zostaną z nami na dłużej - podkreśla Przemysław Olczak, koordynator Widzewa Łódź Futsal.

W turnieju udział wezmą zespoły: MUKS-u Stali Niewiadów, Gol Academy, Młodego Widzewa Brzeziny, Szkółki Piłkarskiej GOKSiR i Gramy Razem w Futsal (GRF), które powalczą o puchary i medale, a także upominki od partnerów wydarzenia. Partnerem tytularnym rozgrywek została Veolia Energia Łódź. W gronie partnerów znalazły się również: Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego, EL Serwis i DK Partner Agencja Zatrudnienia. Partnerami wspierającymi zostały z kolei: Ł.R.H. Zjazdowa S.A., Gospodarstwo Ogrodnicze Bereziński, Pizzeria u Leona, Biuro Plus, Święcicki-Zdrój, a także Muzeum Klubu Sportowego Widzew Łódź. Partnerem medycznym imprezy została Profilaktyka i Zdrowie.

To jednak nie wszystko. Na osoby spragnione emocji sportowych w niedzielę czekać będzie wyjątkowa piłkarska dogrywka. O godzinie 14:00 rozpocznie się FUTBIZ 2021, czyli turniej, w którym udział wezmą sponsorzy, partnerzy i firmy zaprzyjaźnione z Widzewem Łódź Futsal. Na boisku nie zabraknie oczywiście również widzewskich futsalisów prowadzonych przez grającego trenera czerwono-biało-czerwonych Marcina Stanisławskiego.

Zachęcamy do uczestnictwa w tym wyjątkowym wydarzeniu i spędzenia go wspólnie z nami w Rzgowie. Widzimy się na obiektach GOSTiR 27 czerwca już od 9 rano!

Udostępnij