account_circle

Logowanie

FUTSAL EKSTRAKLASA ZOSTAJE W ŁODZI

1 rok temu | 08.04.2023, 18:10

W piątek, 7 kwietnia, Widzew Łódź Futsal mierzył się w Warszawie z drużyną AZS UW Wilanów. Czerwono-biało-czerwoni nareszcie przełamali passę bez zwycięstwa i zapewnili sobie akces do gry w rozgrywkach Futsal Ekstraklasy w przyszłym sezonie!

Bezpieczna przewaga nad strefą spadkową i wciąż matematyczne szanse na grę w fazie play-off to dla beniaminka z Łodzi sukces.

Podopieczni Marcina Stanisławskiego przystąpili do meczu bez Marlona i Łukasza Góralczyka. Na domiar złego, urazu wykluczającego z dalszej gry, nabawił się w trakcie pierwszej połowy Fred.

Drużyna pokazała tego dnia ogromne serce do walki. Prowadzenie Widzewowi dał Joao Bernardes, celnym strzałem bezpośrednio z rzutu wolnego.

Jeszcze przed przerwą, drugą bramkę wypracował Daniel Krawczyk, po którego indywidualnej akcji, przysłowiową "kropkę nad i" dołożył Jan Dudek. Do przerwy 0:2.

Tempo meczu było bardzo wysokie do samego końca, a gol kontaktowy gospodarzy w drugiej odsłonie sprawił, że emocji nie brakowało do ostatniej syreny.

Bohaterska postawa w obronie czerwono-biało-czerwonych przyniosła upragnione trzy punkty i gwarancję utrzymania w Futsal Ekstraklasie.

AZS UW Wilanów - Widzew Łódź Futsal 1:2 (0:2)

Gole: 29' Maciej Pikiewicz - 05' João Bernardes, 13' Jan Dudek